Beyaz Süryani Şarabının İnsan Sağlığına Faydaları

 

Son dönemlerde yapılan araştırma ve incelemelerin yanı sıra gurmelerin ve beslenme uzmanlarının yaptıkları ortak açıklamalar beyaz şarabın da en az kırmızı şarap kadar sağlığa faydalı olduğunu bilimsel olarak ispatlamıştır. Öncelikli olarak depresyon ve anksiyete bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıkların tedavi edilmesinde doğal bir yöntem olarak değerlendirilen beyaz şaraplar aynı zamanda strese bağlı nedenlerle ortaya çıkan birçok hastalığın önlenmesinde de etkin rol oynuyor. Beyaz süryani şarabı olarak kustan beyaz süryani şarabımız bulunmakta. Bununla birlikte kırmızı şarap kadar olmasa da kanı sulandırıcı ve kötü kolesterolü ortadan kaldırıcı etkilere de sahip. Damar sertleşmesi gibi günümüzde sıklıkla görülen ve büyük bir risk faktörünü de beraberinde getiren hastalığın tedavisinde de alternatif bir yol olarak görülüyor. Son olarak Alzheimer hastalığını önlemede yüzde kırklık derecesiyle düzenli olarak beyaz şarap içilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 Şarabın Yanında İyi Giden Gıdalar

 

Şarap her zaman için diğer içki türlerinden ayrılan bir damak tadına hitap etmeyi başarmış özel bir içkidir. Bununla beraber akşam yemeklerinde dahi tüketiliyor olması yanında neler yenmesi gerektiği konusunda da çeşitli seçenekleri beraberinde getirmektedir. Şarabında yanında iyi giden gıdaların başında meyveler gelmektedir. Birçok şarap tutkunu ise tamamen kendi zevklerine ve damak zevklerine uygun meyve salataları hazırlayarak şarap içimlerini çok daha tatlı ve keyifli hale getirmektedir.

 

Bunların yanı sıra peynir tabağı hazırlamak da değerlendirilebilecek bir dizi seçenek olarak binlerce kişi tarafından şarapların yanında hazır edilmektedir. Peynirlerin yarım yağlı ya da yağsız tercih edilmesi ise çok daha sağlıklı ve daha sonrasında şişkinlik getirmeyen şarap tüketimlerinin önünü açmaktadır. Ana yemeklerden ziyade atıştırmayı seven kişiler için ise kuru yemiş seçenekleri revaçtadır. Bir kadeh kırmızı ya da beyaz şarabın yanına ceviz, şam fıstığı ya da badem tercih edilebilir.

Beyaz süryani şarabı siparişi vermek için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
Gönder