Kırmızı Ve Beyaz Süryani Şarabı Hangi Yiyeceklerin Yanında Tercih Edilebilir?

 

Hepimiz bu zamana kadar öyle ya da böyle kırmızı ve beyaz şarabın nelerle tüketilmesi gerektiği hakkında bir şeyler duymuşuzdur. Ama yaygın olarak şarap gurmelerinin, degüstatörlerin, bunca senedir verdiği bilgiler doğrultusunda kırmızı süryani şarabı av etleriyle, beyaz süryani şarabı ise tütsülenmiş peynirlerle tüketmemiz gerekiyor. Peki ama hangimiz peynirimiz, makarnamız veya salatalarımız dururken sürekli tütsülenmiş peynir veya av eti tüketiyoruz ki? İşte bu yüzden, yazımızda sizlere sürekli tükettiğimiz yiyeceklerimizle hangi renk şarap içilmesi gerektiği konusunda yardımcı oluyoruz.

 

Peynir

 

İlla ki tütsülenmiş peynir olmasına gerek olmadan yöresel her türlü peynirin yanında Anadolu’nun eşsiz üzümlerinden yapılmış kırmızı şarapları tercih edebilirsiniz.

 

Makarna

 

Makarna her zaman her yerde rahatlıkla tüketilebilecek kurtarıcı ve o kadar da leziz bir yemek türüdür. Eğer gittiğiniz yerde bir makarna yiyeyim hem de kremalı olsun diyorsanız yanına mutlaka beyaz bir şarap tercih etmelisiniz.

 

Pizza

 

İster karışık ister sadece sucuklu kaşarlı bir pizza tercih etmiş olun, yanına mutlaka pizzanıza eşlik edebilecek güzel bir kırmızı şarap tercih edebilirsiniz.

 

Sushi

 

Her ne kadar çoğumuza sanki çok tüketilen bir yiyecek değilmiş gibi gelse de, sushinin büyük bir hayran kitlesi olduğunun altını çizmek gerekir. Sushinin yoğun aromalarına ise eşlik edebilecek olan şarap türü beyaz şaraptır. Biri yoğun biri hafif tat olunca ortaya güzel bir ikili çıkacağından emin olabilirsiniz.

 

Salata

 

Hafif öğle yemeklerine yakışan salata çeşitlerinin, özellikle çokça tercih edilen Sezar salatanın yanına hafif ve tatlı beyaz şaraplar çok yakışıyor. Hafif bir yemekle hafif bir alkol tüketmek isteyenler için eşsiz bir ikili olduğu söylenebilir. Biraz daha iyi doyayım diyenler ise salata olarak biftekli salata tercih edebilir ve yanına da enfes bir kadeh kırmızı şarap isteyebilirler.

Süryani şarabı siparişi vermek için whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

WhatsApp Sipariş
Gönder