Dewo Şarapçılık olarak sizlerle buluşturduğumuz süryani şarap markalarına değinmek istediğimiz bu yazımızda, şaraplarımız sayfamızda yayınladığımız şaraplarımızın detaylı özelliklerine değinmek istiyoruz. Süryani şaraplarımız; shiluh manastır, shiluh ninve, shiluh classic ve shiluh turabdin olmak üzere 4 kırmızı; shiluh kustan adında bir beyaz ve shiluh dara adı altında mahlep aromalı olmak üzere toplamda 6 çeşitten oluşmaktadır. Bir başka yazımızda süryani şarap çeşitlerimizin isimlerinin anlamına da değineceğiz. Bu yazımızda şaraplarımızda kullanılan üzüm çeşitlerine, uygun saklama ve servis koşullarına değinmek istiyoruz.

SHILUH CLASSIC SÜRYANİ ŞARABI
Görünüm olarak parlak yakut bir renge sahip olan shiluh classic süryani şarabımızda öküzgözü ve boğazkere şaraplarının ahenginin yanında, damakta pastelsi bir akışa sahip. Rahat bir içime sahip olmanın yanı sıra, uygun koşulların sağlanması halinde 8-10 yıla kadar yıllandırılabilir.

SHILUH NİNVE SÜRYANİ ŞARABI
Görünüm olarak parlak bordo olup canlı bir görünüme sahip. Güçlü animal tonların çağrışımının yanı sıra güçlü bir asiditeye sahip. Öküzgözü ve boğazkere üzümlerinin ahengiyle üretilmiş olup uygun koşulların sağlanması halinde 8-10 yıla kadar yıllandırılması sağlanabilir.

SHILUH MANASTIR SÜRYANİ ŞARABI
Kadim Süryani Manastırlarında üretilen boğazkere üzümlerinden üretilmekte. Koyu bordo renge sahip manastır süryani şarabı 8-10 yıla kadar yıllandırılabilir. Tatlı vanilya tonları taşıyan şarabımız 17-19 derecede servis edilebilir.

SHILUH TURABDİN SÜRYANİ ŞARABI
Görünümü parlak bordo ve canlı. Alkolün kendini hafif olarak hissettirdiği şarabımızın yıllanma süresi yine 8-10 yıl olup güçlü tanen dokunuşlara sahip. Midyat bağlarında yetiştirilen boğazkere ve öküzgözü üzümlerinden üretilmekte.

SHILUH KUSTAN SÜRYANİ ŞARABI
Bunca kırmızı şarap beyaz şarap olmadan düşünülemezdi. Renk olarak açık parlak sarı tonlara sahip beyaz süryani şarabımız canlı güçlü ve meyvemsi bir tada sahiptir. Tarihi şehir Mardin’de yetiştirilen mezrona ve kerküş üzümlerinden üretilen şarabımız uygun koşullar altında 10 yıla kadar yıllandırılabilir.

SHILUH DARA SÜRYANİ ŞARABI
Diğer kırmızı şaraplarımızdan farklı olarak 6-8 derecede servis edilmesi önerilir. İçerisinde mahlep aroması bulunduran şarabımız boğazkere ve öküzgözü üzümlerinden üretilmiştir.

WhatsApp Sipariş
Gönder