Süryani Şarabının Yanında Ne Yenir ?

            Süryani şarabı ile uyumlu mezeler, içkinin kalitesini artırmakla kalmaz kurulan sohbetlerin samimiyetini de güçlendirir. Güzel bir peynir tabağıyla desteklenen Süryani şarap sunumu, yemek yerine geçecek zenginlikte olmalıdır. Kuru yemişten çikolataya, meyveden küçük atıştırmalıklara kadar farklı içeriklerin bir arada kullanıldığı tabaklar, romantik aksesuar kullanımıyla desteklenebilir.

 İçkinin Kalitesine Kalite Katan Mezeler

            Meyveli şarapların yanında servis edilecek peynir çeşitleri arasında; dil, keçi, örgü, otlu ve taze kaşar peyniri sayılabilir. Tuzlu peynir çeşitleri şarabın içindeki aromanın daha rahat hissedilmesini sağlarken, çikolata sosuna batırılmış meyve dilimleri de sunuma eşlik edebilir.

            Süryani şarap mezesi olarak en çok tercih edilen ürünlerden birisi de çerezlerdir. Özellikle meyveli şarapların yanına; beyaz leblebi, badem ve ceviz içi yakışır. Mevsiminde olan yeşil elmalar kuru yemiş tabağının yanında ince dilimler halinde servis edilebilir.

 Klasik Sunumları Bir Kenara Bırakın!

            Kırmızı süryani şarabının yanına kırmızı et, beyaz şarabın yanına beyaz et ve meyveli şarabın yanına meyve tercihleri her zaman en klasik seçimler olmuştur. Hafif ve soslu yemekler, şarap sofralarının vazgeçilmezi olmuşken, makarna seçenekleri de dikkate alınmalıdır. Hazırlanacak yemek içilecek şarabın rengi ve tadına uygun aromalarla çeşitlendirilebilir.

            Çeşitli peynirler, incir, soğuk et dilimleri, kırmızı üzüm, marmelat, çiğ mantar ve yeşilliklerle süslenen bir tabak ince kesilmiş baget ekmek dilimleriyle sofralardaki yerini alabilir. Biraz yaratıcılık, göz zevki ve damak tadı gerektiren sunumlar öncesinde gerekli malzemelerin taze taze alınması önemlidir. Zeytinyağı, kiraz domatesler ve taze dağ kekiği her türlü şarabın yanında sunulan yemekle uyumlu süsleme malzemeleri arasında sayılabilir.

            İnce dilimlerle doğranmış mevsim meyvelerinin yanına eklenecek badem, fındık, bitter çikolata ve kaju gibi kuru yemişler Süryani şarabına eşlik edecek uzun sohbetlerin sıcak ve yeni arkadaşlıkların güçlü temeller üzerine atılmasını sağlar.

WhatsApp Sipariş
Gönder